Hakkımızda

Şirketimiz 1997 yıllından günümüze kadar ana faaliyet alanı olan ısıtma, soğutma, sirkülasyon pompaları, hidroforlar, brülörler, dalgıç pompalar ve hava koşullandırma için montaj arıza ve bakım hizmetleri ve benzeri alanlarda taahhüt işleri yapmış ve birçok önemli projeye imza atmıştır.

İletişim

Vatan Cad. No:7/C Demevler/ANKARA Telefon: 0312 332 39 91 - 332 39 92 Faks: 0 (312) 332 39 92 info@hedefteknik.net

0312 332 39 91

info@hedefteknik.net

ANKARA ALARKO HİDROFOR BAKIM HİZMETLERİ

ANKARA ALARKO HİDROFOR BAKIM HİZMETLERİ Alarko Hidrofor bakımında neler yapılır? Alarko Hidrofor bakımlarında öncelikle mekanik aksamda özelliğini yitirmiş olan yağ blok gövdeden alınır ve yerine yani yağ konulur. Piston milin hareketinden dolayı aşınan salamastara yatağı değiştirilir yada salamastra somunu sıkılarak su akıntısı giderilir. Alarko Hidrofor tankındaki hava oranı kontrol edilir gerekirse hava yastığı sağlanır. Basınç şartel ayarları kontrol edilir. […]

ANKARA ALARKO HİDROFOR BAKIM HİZMETLERİ

Alarko Hidrofor bakımında neler yapılır?

 1. Alarko Hidrofor bakımlarında öncelikle mekanik aksamda özelliğini yitirmiş olan yağ blok gövdeden alınır ve yerine yani yağ konulur.
 2. Piston milin hareketinden dolayı aşınan salamastara yatağı değiştirilir yada salamastra somunu sıkılarak su akıntısı giderilir.
 3. Alarko Hidrofor tankındaki hava oranı kontrol edilir gerekirse hava yastığı sağlanır.
 4. Basınç şartel ayarları kontrol edilir.
 5. Döküm su gövdesinin emiş ve basınç değerleri kontrol edilir.
 6. Gövdenin su emmesi ve basması sağlıklıysa gövde açılmaz.
 7. Gövdenin su emiş ve basışı sağlıksızsa gövde kapağı açılarak sübapların durumu kontrol edilir gövde aşırı kireç bağlamış, sübaplar özelliğini yitirmiş olabilir bu durum hidrofor görevlisi yada bina yönetimine bildirilir gövde kireçlerinin temizlenmesi, süpapların değişmes, i lastik pistonun yenilenmesi, sübap baskılarınında değişmesi gerekmektedir. Bu işlem bakım dışı bir işlemdir tamir olayına girerceğinden gerekirse salamastra yuvası ve lastik piston mili de değişebilir.
 8. Piston pompalı hidroforlar ihmal edilmemelidir. Alarko hidroforlarınızı mutlaka 6 ayda bir servis gözetiminden geçmeli aşınan parçaları değiştirilmelidir.
 9. Bünyesinde aşırı basınç ve yüksek elektrik voltajı bulunduran piston pompalı hidroforlar bakımsız kaldıklarında yüksek maliyette masraf çıkartabilir.
 10. Aşınmış, çürümüş döküm su gövdeleri mutlaka değiştirilmelidir.
 11. Aşırı basınç sonucunda patlayabilir buda çok büyük tehlike yaratabilir bu yüzden ihmal edilmemesi gereken cihazlar arasında hidroforlarda bulunmaktadır.

 

ÇAĞRI MERKEZİ
0312 332 39 91 – 0312 332 39 92 – 0532 257 73 57 –  0549 850 31 48

HEMEN ARA