ANKARA ALARKO KOMBİ REVİZYON HİZMETLERİ

Yıllardır kullanmakta olduğunuz kombinin sık sık arıza mı yapmaya başladı performanstan mı düştü, kombi revizyon işlemi yaptırın.

Performansı düşmüş kullanımdan dolayı aşırı harap olmuş kombiler revizyon için geldiğinde atölyemizde bulunan kombi test standında teknisyenlerimiz tarafından tüm parçaları sökülür, kombinin sac kasası dışında hiçbir parçası üzerinde kalmaz.

Kombi revizyon ile yapılan işlemler;

Kombi revizyon işleminde sökülen bu parçalar teknik ekibimiz tarafından kısım kısım ayrıştırılır. Tamir edilecek parçaların kombi tamir tezgahlarında bakım ve onarımları yapılır. Kombi de bulunan bakır boru bağlantıları ve ana eşanjör içinde bulunan su dolaşım kanallarında oluşmuş kireç, pas ve kışır tabakasının çözülmesi ve geçiş kanallarının açılması için, Kombi temizleme solüsyonu ile özel olarak yapılmış pompa yardımı ile 2-3 saat arasında sirkülasyon yapılarak temizlenir. Kombi ısıtma suyu ve sıcak kullanım suyunun dolaştığı diğer parçalar kombi temizleme solüsyonu içerisinde bekletilerek içlerinde oluşmuş kireç, kışır ve pas tabakalarından arındırılır.

Üç yollu vana grubunun içinde bulunan parçalar yeni tamir takımları ile değişir. Üç yollu vana pirinç gövde yine kombi temizleme solüsyonu içerisinde bekletilerek içinde bulunan kireç, kışır ve paslar temizlenir. Sirkülasyon pompası sökülerek pervane içinde bulunan pislikler temizlenir, pervane ve motor yatağı temizlenir. Silindir gömlekte aşınma varsa değişir. Pervanede aşınma oluşmuş ise pervane değişir. Pompaya ilk kalkışı sağlayan kondansatör değerini yitirmiş ise ve pompanın kalkış görevini sağlıklı yaptırmıyorsa kondansatör değişir.

Plaka eşanjör içinde bulunan ince su dolaşım kanallarının zamanla tıkanması çamur ve kireç tabakasının çözülmesi, tıkanmış gözeneklerin açılması için yine kombi temizleme solüsyonu içerisinde bekletilir. Kombi yanma odasındaki brülör haznesi sökülür gaz (meme) enjektörleri temizlenir paslanmış enjektör varsa değiştirilir, elektrotlar temizlenir aşınma varsa değiştirilir. Fan Temizlenir. Emniyet 3 bar valfi değiştirilir.

Kombi revizyonda sırası ile yapılacak işlemler aşağıdaki gibidir.

  • Kombi ana eşanjör solüsyon ile temizlenir.
  • Kombi plaka eşanjör solüsyon ile temizlenir.
  • Gaz çıkış enjektörleri temizlenir paslı olan değişir.
  • Üç yollu vana grubu dış gövde solüsyon ile temizlenir iç takım değişir.
  • Sirkülasyon pompası solüsyon ile temizlenir zayıf parçalar değişir.
  • Kombi içindeki bakır boru ve aksamlar solüsyon ile temizlenir.
  • Emniyet valfi değişir.
  • Fan temizlenir.

 
Yukarıda bahsedilen tüm bu işlemler zaman içerisinde oluşan arızalar ile sizlere çok yüksek maliyetler oluşturur, hatta kombinizi çöpe bile atmanıza sebep olur.  Akıllı bir tüketici her yıl düzenli kombi bakımı yaptırmanın yanında garanti yılını tamamlamış cihaz için kombi revizyon yaptırır. Böylelikle 10 yıl kullanıp çöpe atmak yerine kombinin ömrünü uzatmış olur ve yıpranmış olan kombinin ömrü TSE standartlarında 20 yıl kullanım ömrüne ulaşabilir.

ÇAĞRI MERKEZİ
0312 332 39 91 - 0312 332 39 92 - 0532 257 73 57 -  0549 850 31 48